Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Naturalne dekoracje z szyszek, siana, słomy

Ekologiczne ozdoby choinkowe z szyszek i słomy

Pewnie pamiętacie jeszcze ozdoby wykonywane przez nasze babcie i mamy ze słomy. Tak stanowiła one niegdyś doskonały materiał na łańcuchy choinkowe i wiele innych dekoracji bożonarodzeniowych. A przecież to nie wszystko, ponieważ w tym celu używano łupin orzecha włoskiego, szyszek i wszystkich innych materiałów naturalnych, z których dawało się wykonać fajne ozdóbki. Dzisiaj noszą one miano ekologicznych, nieco zapomniane znów powracają. Zamiast wydawać majątek na gotowe dekoracje można samodzielnie zrobić przystrojenie na choinkę. Wystarczy rozejrzeć się dookoła a na pewno znajdzie się wiele naturalnych tworzyw z których zrobimy ludziki, bombki, zawieszki w sam raz na świąteczne drzewko.

Dekoracje bożonarodzeniowe z szyszek
By dobrze się przygotować do tego zadania, zgromadź różne szyszki. W tym celu konieczna będzie wyprawa do lasu lub parku. Im więcej różnorodnych kształtów tym ciekawsze dekoracje szyszkowe na choinkę.
Prócz nich potrzebne będą wstążki, koraliki, farby z brokatem, srebrne i złote, kokardki i
wkręty z oczkiem- małych rozmiarów
Każdą szyszkę należy wyposażyć we wkręt. Jego uchwyt posłuży do zaczepienia wstążki lub sznurka. Następnie pomaluj szyszkę wedle uznania wykorzystując dowolne farby. Można ją przyozdobić rozmaitymi elementami jak choćby koraliki czy cekiny, przy pomocy kleju. U samej góry każdej z szyszek umieść gotową kokardkę przewlekając ją przez zaczepioną wcześniej wstążkę i gotowe !

Ozdoby ze słomy na choinkę
Słomiane bibeloty choinkowe to gwiazdki, aniołki, łańcuchy ze słomy i bibuły. Takie dekoracje to najlepszy przykład jak wspaniałe rzeczy można zrobić z tak prostego i niewymagającego materiału.

  • 20szt. słomek o długości ok. 15 cm
  • biała nitka
  • precyzyjne nożyczki

Słomki przed zastosowaniem należy namaczać w gorącej wodzie przez ok, 20 min. Dzięki temu staną się elastyczne i nie będą się łamać podczas obróbki. Po tym czasie wyjmujemy je z wody, osuszamy i zabieramy się do wykonania słomianych śnieżynek. Słomki przewiązujemy nitką w połowie a następnie w miejscu związania zaginamy każdą po kolei związując je nitką. Kiedy otrzymamy wzór słońca zaczynamy związywać słomki po 4 razem. Następnie rozdzielamy słomki związując po dwie razem i w kolejnym okrążeniu znów po 4. Na końcu należy odciąć nadmiar słomy i wykonać uchwyt do dekoracji z nitki. Dodatkowo słomiane dekoracje można przyozdobić brokatem i koralikami podobnie jak bombki z cekinów.