Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bombka karczoch krok po kroku

Łatwe dekoracje ze styropianu i wstążki

Styropian prócz papierowych dekoracji bożonarodzeniowych, idealnie nadaje się jako podłoże do wykonania ozdób choinkowych. Potrzeba naprawdę niewiele. Prócz styropianowych form w kształcie kul potrzeba dużo kolorowych materiałowych wstążek i opakowania krótkich szpilek. Wykonane w ten sposób bombki karczochy to wyjątkowe dekoracje, jakimi można stroić choinki co roku. Właściwie przechowywane nie będą zbierać kurzu i idealnie przyozdobią drzewko choinkowe.

Ze wstążek i styropianu prócz klasycznych bombek robi się także zawieszki choinki na stożku styropianowym lub dzwoneczki na specjalnie przygotowanych formach też styropianowych. Wybrać można dowolne, bowiem technika ich zdobienia jest taka sama a dla wprawionych w rękodzieło nie będzie żadnym problemem jeszcze je urozmaicić.

Bombki karczochy
Potrzebne materiały:

  • styropianowe kule najlepiej różnej wielkości
  • kilka metrów kolorowych wstążek z materiału- elastycznych
  • duże opakowanie krótkich szpilek
  • nożyczki

Rozpoczynamy od ucięcia prostokątnego kawałka wstążki który należy przyczepić 4 szpilkami na szczycie bombki. Będzie pełnił on rolę maskującą. Następnie ucinamy 4 kawałki wstążki w jednym kolorze, każdy o długości 4 cm. Należy składać ich rogi tak aby powstał trójkąt. Tak uformowaną wstążkę przypinamy szpilkami, w ten sposób by jej wierzchołek znalazł się w środkowym punkcie. Kolejne trzy wstążki samo upięte mają tworzyć razem jednolitą całość. Przy czym trójkąty przypinamy tylko na dwóch rogach wierzchołek pozostawiając luźno.

Następnie znów przycinamy wstążkę tym razem innego koloru na cztery jednakowe kawałki- 4cm i postępujemy jak w przykładzie powyżej, z tym, że teraz wierzchołki trójkątów muszą się znaleźć pomiędzy poprzednio uformowanymi w nieco większej odległości od siebie. Przyczepiamy je w taki sam sposób. W taki sposób krok po kroku formujemy bombkę wykonując kolejne warstwy w tak samo jak poprzednie starając się by wstążki były ułożone symetrycznie względem siebie. Muszą one dokładnie maskować wzajemnie swoje krawędzie i wbite szpilki. Na koniec znów przycinamy kawałek wstążki takich rozmiarów jak na początku i wykańczamy nim spód bombki starając się tak wpiąć szpilki by były niewidoczne. Potem pozostaje tylko przyczepić sznurek i bombka karczoch gotowa.