Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Papierowe dekoracje na choinkę

Ozdoby gwiazdkowe z papieru i papierowej wikliny

Chyba najbardziej popularne od lat pozostają dekoracje na choinkę z papieru. Uwielbiają wykonywać je dzieci, a dodatkowo papier jest materiałem łatwo poddającym się. Kto nie pamięta kolorowych papierowych łańcuchów robionych w podstawówce. A przecież to tylko jeden przykład na to jak fajnie można udekorować choinkę i dom, bo prócz klasycznych mamy ozdóbki z papieru 3D.

Kolorowy łańcuch na choinkę z papierowych serc

  • różnokolorowe paski papieru o szerokości 1cm i długości 10 cm
  • mocny klej do papieru lub zszywacz

Jest to bardzo prosta dekoracja wymagająca odrobiny zręczności za to efekt jest naprawdę interesujący.
Pierwsze dwa paski zszywamy a następnie formujemy z nich kształt serca i znów zszywamy jedną zszywką a następnie w środek serca wkładamy kolejne uformowane ogniwo i zszywamy drugi raz. Tylko pierwsze serduszko zszywamy w całości kolejne łącząc z poprzednimi by uniknąć nadmiaru zszywek. Taki łańcuch może mieć dowolną długość a potem można go jeszcze udekorować brokatem by błyszczał w świetle lampek choinkowych.

Aniołek z papieru
Należy przygotować kolorowe arkusze z bloku technicznego: żółty, pomarańczowy, niebieski, błękitny, ołówek, flamastry, klej, nici, cyrkiel

Z niebieskich arkuszy wycinamy 4 paski szerokości 0,5 cm i długości 20cm. Zginamy je na pół a w miejscu zgięcia przewlekamy nitkę i związujemy pętelkę. Związujemy następnie paski nitką w trzech miejscach tak by były wąsko związane u góry i rozszerzały się ku dołowi. Kolejno z niebieskiego papieru wycinamy pasek zakończony z obu stron półokręgiem, przekładamy go przez pierwszy otwór w związanych paskach i zginamy – to będą rączki aniołka. Kolejno należy na papierze narysować skrzydła połączone paskiem szerokości 1 cm i długości 2 cm. Nacinamy go od dołu i przyczepiamy do rąk z tyłu za niebieskimi paskami. Końcowy element to narysowanie główki, wycięcie z papieru i przyklejenie. Nitki można zamaskować paskiem naklejonego papieru.

Gwiazdka z papierowej wikliny
Wiklinę można samodzielnie przygotować w domu z gazet zwijając je na drucie.

  • potrzebnych będzie 6 rurek,
  • nitka
  • nożyczki

Rurki składamy po dwie tak by się krzyżowały i utworzyły 6 ramienną gwiazdkę. Związujemy je nitką na sztywno a następnie zaginamy sąsiednie rurki na pół krzyżując razem ich końce i związując nitką. W taki sposób ma powstać gwiazda. Nadmiar papieru przycinamy, wiążemy wstążkę i ozdoba gotowa.