Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zrobić gwiazdę na choinkę

Gwiazdki i śnieżynki z papieru 3D krok po kroku

Tradycyjne płaskie ozdoby z papieru jak pawie oczka, aniołki lub wycinanki w postaci gwiazdek, są nam wszystkim bardzo dobrze znane. Ale to nie wszystko co można zrobić z papierem by wykonać dekoracje bożonarodzeniowe. Tak dla dzieci jak i dla dorosłych polecane są również inne metody strojenia choinek. Pomocne w tym będą takie techniki jak orgiami modułowe czy quilling. Nie są one bardzo trudne zależnie od tego jakie elementy zechcemy wykonać. Przede wszystkim dzięki nim powstają fajne przestrzenne dekoracje na choinkę.

Gwiazdka 3 D z kolorowego papieru
Przygotuj:
4 paski papieru kolorowego- 2 różne o szerokości 1 cm i długości 30 cm.

Każdy z pasków zginamy na pół i przeplatamy ze sobą tworząc kwadrat. Końce mają wystawać by można było je zacisnąć, robiąc mała kwadracik o kolorach ułożonych po przekątnej. Następnie każdy z 4 pasków przeplatamy tak by utworzyły one 4 równoległe względem siebie linie. Zewnętrzne ramiona gwiazdy wykonujemy zaginając paski pod skosem w górę a następnie w dół i z powrotem do środka po czym pasek należy przeciągnąć przez szczelinę powstałą po wcześniejszych złożeniach. Tak postępujemy z każdym paskiem aż powstaną wszystkie zewnętrzne ramiona gwiazdki papierowej 3D. Na koniec zaginamy paski pod skosem i przeplatamy je tak by utworzyły promienie wewnętrzne. Nadmiar papieru przycinamy nożyczkami.

Śnieżynka 3D wykonana metodą quillingu- krok po kroku
Potrzebne materiały:

  • paski w różnych odcieniach jednego koloru i paski białe
  • narzędzia do quillingu: igła, linijka- szablon do quillingu
  • nożyczki
  • klej

Pierwszy element to łezka. Zwijamy pasek papier, ustalamy format, sklejamy i formujemy łezkę. Wykonujemy jeszcze 5 takich elementów po czym każdy z nich pokrywamy klejem i przyklejamy jaśniejszy pasek. Na końcach tych pasków tworzymy po dwa mniejsze ślimaki. Środek śnieżynki wykonuje się z jednego paska wielkością dopasowanego do złożonych razem, wykonanych już elementów. W tenże zwój można wkleić ozdobną perełkę. Po czym przyklejamy do niego łezki. Następnie z białych pasków wykonujemy 5 zwojów, które zostaną uformowane na kształt oka. Umieszczamy je pomiędzy niebieskimi łezkami i przyklejamy. Śnieżynka gotowa. Można ją usztywnić na macie korkowej szpilkami i pozostawić do wyschnięcia kleju.

A jeśli nie z papieru to może wolicie ozdoby bożonarodzeniowe z cekinów?